Yandex.Metrika counterYandex.Metrika counter

Обробна дошка: як вибрати?

Ви коли-небудь замислювалися, які обробні дошки краще використовувати для приготування їжі? Відповідь може здатися простою, але обрана вами обробна дошка може вплинути на безпеку та якість готової їжі. Є багато варіантів, у кожного з яких є переваги та недоліки. У цій статті ми розглянемо все, що потрібно знати про обробні дошки, аби допомогти вам прийняти найкраще рішення для своєї кухні.

Обробна дошка: як вибрати?

Чому дошка для нарізання така важлива? 

Обробні дошки є важливою частиною кожної кухні. Вони захищають поверхню робочого столу від бруду та стирання, забезпечують зручне місце для нарізання та подрібнення інгредієнтів. Крім того, обробні дошки забезпечують безпечне місце для приготування їжі та полегшують прибирання після приготування. Якщо ви збираєтесь купити обробну дошку, то повинні врахувати ряд важливих факторів, включаючи матеріал і розмір.

Матеріал дошки для нарізання продуктів

Спочатку виберіть матеріал, який найкраще підходить вам:

 • Дерево. Завдяки естетичному зовнішньому вигляду і зручній текстурі дерев’яні обробні дошки є класичним варіантом. Але, зверніть увагу, щоб уникнути забруднення та пошкодження, дерев’яні дошки потребують регулярного догляду.
 • Пластик. Вибирайте пластикові обробні дошки, якщо вам потрібна більш міцна та пружна заміна. Вони не потребують спеціального обладнання для очищення та прості в обслуговуванні. Крім того, у порівнянні з дерев’яними дошками, пластикові, як правило, менше вбирають запахи та бактерії.

Дерев’яна дощечка для нарізання

Велика кількість людей люблять використовувати дерев’яні обробні дошки через їх природний вигляд і естетичну цінність. Однак, вибираючи дерев’яну обробну дошку, дуже важливо враховувати низку важливих факторів, включаючи вид деревини, якість та особливості догляду:

 1. Спершу виберіть тип деревини, який ви віддаєте перевагу. Клен, бамбук, горіх, дуб і ясен — це п’ять видів деревини, які найчастіше використовуються для виготовлення обробних дощок. Кожна порода деревини має унікальні якості.
 2. Водночас дуже важливо враховувати якість деревини. Обирайте обробну дошку з якісного матеріалу без тріщин та інших дефектів. Також зверніть увагу на те, як оброблені краї дошки. Про надійність і якісну конструкцію майбутньої дощечки для кухні свідчить те, що її краї гарно відполіровані.
 3. Ще одним важливим фактором є розмір обробної дошки. Розмір має відповідати вашим потребам і розміру робочого столу. Використання більшої обробної дошки з вирізами допоможе зберегти сік під час нарізання м’яса чи риби та зберегти робочу поверхню чистою.

Нарешті, ретельний догляд за дерев’яною обробною дошкою має вирішальне значення для збереження її міцності та естетичної привабливості.

Догляд за дерев’яною дошкою

Ось кілька вказівок щодо догляду за дерев’яною обробною дошкою:

 1. Після кожного використання ретельно очищайте дошку. Щоб видалити бруд і залишки їжі, змочіть м’яку губку теплою мильною водою. Слід уникати абразивних засобів для чищення, оскільки вони можуть пошкодити поверхню дошки.
 2. Продезінфікуйте дошку розчином оцту та води.
 3. Дерев’яну обробну дошку ні в якому разі не можна мити в посудомийній машині. Висока температура і тривалий цикл можуть призвести до розколів і спотворення форми дошки.
 4. Регулярно змащуйте дошку олією. Щоб зберегти дерев’яну обробну дошку в хорошому стані, регулярно змащуйте її. Використовуйте безбарвну олію, наприклад, оливкову, кукурудзяну або лляну. Нанесіть її на поверхню дошки та залиште на кілька годин або на ніч.

Пластикові обробні дошки

Пластикові обробні дошки набувають все більшої популярності серед покупців через свою легкість, зручність у використанні та довговічність. Якщо ви думаєте про придбання пластикової обробної дошки, ось на що вам слід звернути увагу:

 1. Товщина. Пластикові обробні дошки бувають різної товщини. Якщо вам потрібна довговічна і міцна дошка, вибирайте товсту (близько 1 см) дошку.
 2. Колір. Обробні дошки бувають різних кольорів. Виберіть колір, який доповнює ваш декор, або відповідає вашим уподобанням, адже дощечка для різання буде служити вам довго.
 3. Тип поверхні. Поверхня одних пластикових обробних дощок гладка, а інших фактурна або рельєфна. Виберіть поверхню, яка відповідає вашому стилю приготування їжі та яку легко мити.
 4. Форма. Найкращим рішенням буде обрати обробну дошку з вирізами або канавками для збору соку, щоб поверхня залишалася чистою. 

Короткі висновки 

Отже, при виборі обробної дошки враховуйте матеріал, розмір, товщину і простоту використання. Дерев’яні дошки екологічні та модні, але вимагають більшого догляду. Пластикові дошки прості у використанні та обслуговуванні, але вони можуть деформуватися в спеку. Підтримуйте якість і безпеку продуктів, які ви обробляєте, використовуючи належні методи догляду.

Добавить комментарий